Zakliaty Barón Gautsch

Úvod  /  Články  /  Zakliaty Barón Gautsch

Už tri krát som organizoval potápanie na najkrajší vrak Jadranského mora, no vždy mi iné povinnosti znemožnili aj ho absolvovať. A tak som si povedal, že aj keby padali sekery, tento raz idem.

A tak sme sa spolu s Mirom, Andrejom a Petrom ocitli v Rovinji. Našli sme si pekný apartmán tesne pri mori, absolvovali sme výbornú večeru, kúpili crno víno a napriek frflaniu Tunde, ktorá bola ubytovaná nad nami sme si urobili pekný večer. Ráno sme si v meste dali tvarohový burek a kávu a podľa dohody sme o deviatej stáli pripravení v miestnej báze.

Bolo príjemné počasie a slabému vetru, ktorý pofukoval v prístave sme nepripisovali žiadny význam. Teda až do chvíle, keď nám v potápačskom centre neoznámili, že na mori fúka podstatne viac a musíme počkať do obeda, kedy by sa mal vietor utíšiť a bude nožné vyplávať. Netrpezlivo sme čakali a pozorovali oblohu. O jednej nám v báze oznámili, že počkáme ešte hodinu, čo už neveštilo nič dobré. Po hodine sme sa dozvedeli akurát to, že to nejde. Najčerstvejšia prognóza počasia bola ešte horšia, ako tá predchádzajúca, a bolo vylúčené, že by sa aspoň v sobotu počasie zlepšilo. Bolo jasné, že aj tento krát z potápania na vraku nič nebude.

Boli sme sklamaní, ale chceli sme využiť to, že sme pri mori a rozhodli sme sa s Petrom Marinovom urobiť aspoň ponor z brehu. Na poslednú chvíľu som sa rozhodol, že vyskúšam môj nový makro port od Amphibico. Osudová chyba. Zanorili sme sa, chcel som zapnúť kameru – a nič. Letel som na hladinu, vyložil som kameru na mólo, otvoril som ju a už som len sledoval ako sa z púzdra valí voda.

Ten vrak je pre mňa naozaj zakliaty!
 

09.06.2009

Galéria


BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions