To bol ale Egypt!

Úvod  /  Články  /  To bol ale Egypt!

Chápem, keď mi niekto povie, že už v Egypte bol a už ho tam nemá čo prekvapiť. Ale ako hovorieva Paľo Škorvaga „vždy je všetko inak“. A potom je dôležité aj to, že už sa vieme orientovať, veď sme tam už čo- to zažili. Dokonca aj zrážku s rybárskou loďou a následné obkľúčenie rozzúrenými rybármi. Kto to zažil pamätá a kto nezažil neuverí.

Rovnako ťažko sa dá uveriť, čo všetko sme videli počas posledného safari na St. John´s. Žraloky, manta, šnorchlovali sme so stovkou delfínov, karety nám so zobákmi ohrýzali techniku, obrovskí napoleoni, no a ten záver ...

Od nástupu na loď som vyjednával s našimi guidom, aby sme na záver safari skúsili lokalitu s dugongom. Ako vždy, najskôr žiadny problém, no po porade s kapitánom to bola stratená vec. Lokalita blízko Marsa Alam je pre lode uzavretá a tam kam lode môžu, nemôžeme my, lebo je to ďaleko. A tak mi ten Arab celý pobyt chcel ukázať svojho dugonga. Až do chvíle, kým sa im čosi stalo s motorom a začal on vyjednávať so mnou, aby sme vynechali Elphistone Reef. Ako to hovorieva ten Paľko Škorvaga?

A tak milý Adel zobral telefón, dohodol nám ponory s miestnou bázou, vybavil na ráno taxi a malý nákladiak na prevoz našich potápačských vecí a v sobotu doobeda sme miesto nekonečnej nudy na lodi v „prístave“/kto bol v Marsa Alam, vie ako to tam vyzerá/ , pokúšali šťastie o štyridsať kilometrov severnejšie v Marsa Abu Dabab. Bol som presvedčený, že ho nájdem, nedovolil som Adelovi ísť s nami, ale v polovici druhého ponoru by som už na seba nevsadil ani deravý groš. A vtedy prišiel. Pán herec ... neviem nájsť slová, kto nezažil, neuverí.

Hviezdou safari bol Šulec. Keď bolo treba chodiť na Gulášku, tak nemal čas a preto nemal dokončený kurz. Do vody sa dostal len keď ho zobral po ponore Adel. Sedel na lodi a väčšinou bol unavený. Keď pominul ošiaľ zo stretnutia s mantou, Šulec zahlásil : „ veď to bolo vedľa lode celý čas, čo ste boli na ponore. Ja som si myslel, že to niekto vysypal do mora bodrel“. Nevedeli sme, či sa máme smiať, alebo plakať.

Text : J. Blaško, Foto : L. Krumpál, M. Blašková

16.03.2009

Galéria


BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions