Prasknutá hadica.

Úvod  /  Články  /  Prasknutá hadica.

„Šuster chodí bosý“, bola lakonická poznámka Maroša, keď už bolo po všetkom. Mal pravdu. Pred odchodom do Filipín sme s Petrom Držikom servisovali snáď pätnásť automatík. Aj som sa díval na tú moju, aj som rozmýšľal, že si ten manometer vymením za nový. Nevymenil.

Tak mi tá hadica od manometra strelila. A keďže strelila, tesne pri prvom stupni, vyrazil mi prúd vzduchu vrapovú hadicu zo jacketu. Rana ako z dela, jacket hneď prázdny a z fľaše sa mi valil vzduch. Moje šťastie bolo, že sa mi to stalo ešte na lodi. Tesne pred skokom do vody.
Boli sme na Manta point, útes bol až v hĺbke dvadsaťpäť metrov a na ňom riadne silný prúd. Po ponore som rozmýšľal, čo všetko by som musel urobiť, keby sa mi to stalo o desať sekúnd neskôr, po zoskoku a čo v prípade, keby to bolo na konci ponoru pri výstupe, tesne na hranici dekolimitu.
Bol by som rád, keby ste mi napísali váš názor na riešenie oboch krízových situácií. Najzaujímavejšie názory zverejníme pod týmto článkom a najlepšie riešenie odmeníme knihou „Cesty za tichom“.
Text a videofoto: D.J. (dedo Jaro)

20.02.2013
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions