Potápanie na ostrove Elba

Úvod  /  Články  /  Potápanie na ostrove Elba

Elba je krásny ostrov s vodami oveľa bohatšími, ako sme zvyknutí z Chorvátskeho Jadranu. Tento raz nás však neprivítala príliš vľúdne. Nad stredozemným morom sa rozprestrela tlaková níž a veru naša loď Modern Gypsy mala čo robiť.

Ale vetru a vode nerozkážeš a tak sme sa prvé dni museli trochu potrápiť a aj ponory realizovať na viac chránených lokalitách.
Od stredy sme si však naplno užívali nádherné kolmé steny, padajúce do hĺbok, ktoré presahujú limity pre rekreačné potápanie. Žlté a červené gorgónie, dokonca červené koraly boli skoro na každom ponore spolu s množstvom murén a húfov sapínov, barakúd, a iných druhov rýb.
Ukázalo sa, že sme skvelá zostava. Dokonca aj nepotápačka Evka medzi nás rýchlo zapadla, zrejme preto, že sa podujala pomôcť v lodnej kuchyni a spolu s Libuškou nám varili neskutočné dobroty. Trochu sme z toho všetci pribrali.
Nielen potápaním a jedlom je však potápač živý. V stredu večer sme vyrazili do malebného mestečka Marciana. Nezaujímali nás ani tak architektonické skvosty, ako to, že večer hral Neapol ligu majstrov a tak sme boli zvedaví na ich kapitána Mareka Hamšíka. Patrične sme sa pripravili. Pomaľovali sme si tričká a samozrejme aj ruky a nohy, lebo veď Marek má tých tetovačiek neúrekom. Čašníci v reštauráciách nás nadšene vítali, teda tí, ktorí boli z Neapola. Hamšík, Hamšík sa nieslo Elbou a my sme si užili nielen prípravu na zápas, samotný zápas a víťazstvo Neapola, ale samozrejme aj pozápasové oslavy. Od nich mám ešte stále opuchnutý palec na nohe!
J.B.

23.09.2013
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions