Potápanie - Čierna voda

Úvod  /  Články  /  Potápanie - Čierna voda

Veľmi som sa pred rokmi čudoval, keď sa Imi Tóth pustil do budovanie areálu na Čiernej vode. Ešte viac sa však čudujem dnes, keď je areál dokončený.

Je naozaj pekný. Bohužiaľ už bez Imra. A je to cítiť. Chýba atmosféra, ktorú Čiernej vode dával Imro a kvôli ktorej sme tam chodili. Chýbajú aj informácie o vode a tak nás nepríjemne zaskočila úbohá viditeľnosť.
Našťastie kurzy AOWD aj Advanced Nitrox sú aj o zníženej viditeľnosti a preto sme sa s tým museli vyrovnať. Pre dievčatá v Adv. Nitrox som nachystal krídlo, aby sa ešte viac priblížili k podmienkam technického potápania a potešilo ma Monikino nadšenie. Po ponore mi dokonca vyčítala, prečo som jej pri kúpe výstroja odporučil jacket.
Chlapcom v kurze pre pokročilých naozaj nezostávalo iné, ako spoľahnúť sa na kompas a tentoraz orientáciu zvládli veľmi dobre. Rovnako aj vypúšťanie dekobójok. Čierna voda je atraktívna svojou hĺbkou. Zvládnuť tridsať metrov, pri teplote šesť stupňov nie je pre kurzistov jednoduché ani pri dobrej viditeľnosti, preto si to žiada viac informácií o stave vody.

03.07.2013
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions