Postrach Hana

Úvod  /  Články  /  Postrach Hana

Keď sa Hana rozhodla, že pôjde s nami na safari, dohodli sme sa, že si urobí nejaké prípravné ponory na Guláške.

Zobrala to zodpovedne a každú sobotu s nami chodila do vody.
Dokonca sa rozhodla, že bude aj fotiť a kúpila si Sealife. To jej vydržalo do prvého ponoru. Hneď ho utopila. A keďže ďalší, mimochodom veľmi dobrý Sealife 1400 jej prišiel na predajňu až po safari, tak ten ešte stále funguje.
Problém Haninho potápania demonštruje príhoda z Čiernej vody, kde sa mi stratila a ja som ju aj so žiakmi zúfalo hľadal desať minút. Keď som ju konečne našiel, pokojne sa potápala s dvomi cudzími potápačmi. Na moju výčitku, že sa mala po minúte vynoriť, veľmi dôrazne odvetila: „Jarko nerozprávaj, predsa som nebola sama. Mala som buddyho.“
Taká je naša Hana. Má svoj svet.
Keď sme nastúpili na loď, môj typ bol, že Katy, ktorá ju vyfasovala do skupiny, najneskôr v utorok nastúpi do gumáka a bude zúfalo veslovať k brehu. V utorok po druhom ponore nadšená Hana opisovala, koľko orgazmov pod vodou zažila. Katy sa štverala na loď ako zbitý pes. Žiadala ma, aby som si s Hanou pohovoril.
Veľmi dobre viem, čo je to hádzať hrach na stenu a tak som milú Hanu radšej zobral na nočák. Lietala okolo mňa, tým svojim nenapodobiteľným štýlom „včielka Maja“ a po ponore bola šťastná ako blcha. Nechcela nič počuť o tom, ako sa ďalej zdokonaľovať. V jej svete bolo všetko v poriadku.
Postupne sme to s ňou skúšali viacerí, dokonca aj Vilo. Z každého bola nadšená a každému bola vďačná. Bolo evidentné, že pod vodou nestresuje, užíva si ju, len na Katy sa občas hnevala, že jej napúšťa a vypúšťa kompenzátor. Akoby bola malé decko.
Najčastejšie opakovala: „Nikto nie je dokonalý.“ A v tom má pravdu.
Veľmi jej želám, aby tá jej eufória po ponore bola skutočná. Lebo nie je dôležité byť vo vode, ale cítiť vodu. Dosiahnuť beztiažový stav, oslobodiť sa od svojho tela a vznášať sa v tom nekonečnom vodnom priestore.
Len neviem, aké slová mám ešte nájsť, aby nezhoreli pri prelete cez atmosféru Haninho sveta.

P.S.: V nedeľu nám posunuli odlet z Hurghady z 04:00 na 17:00. Jediný, kto o tom nevedel a prišiel do Bratislavy na letisko v nedeľu ráno, bol Hanin muž Ferko.

Text: D.J./dedo Jaro/
Photo: Igor Blaško, Peter Stribula


 

14.11.2011
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions