Otvorenie Gulášky 2013.

Úvod  /  Články  /  Otvorenie Gulášky 2013.

Tento rok sa hnusné jarné počasie, ale aj práca na projekte „Plač veľrýb“, podpísali na tom, že sme našu domovskú vodu oproti iným rokom otvárali o mesiac neskôr.

Dlhé „státie“ sa negatívne prejavilo aj na mojom trilamináte. Až na Guláške som si všimol, že sa mi rozpadla krčná manžeta. Našťastie mi Peter Stribula požičal jeho sucháč a keď dorazil Miki, ktorý sa ochotne zastavil u nás pre môj druhý suchý oblek, z toho Petrovho sa mi ani nechcelo. Keďže som schudol 10 kilov, sedel mi ako uliaty. Lenže Peter meniť nechcel a tak som musel do svojho. To sa mi zase rozpadol plech na mono fľašu. V poradí už druhý. Peter Vereš si nedal povedať, že jeden a polka hliník je málo. Našťastie som hodil do kufra aj druhé krídlo a tak sme mohli nerušene pokračovať.
Neskoré otvorenie Gulášky mi trochu skomplikovalo prácu v kurzoch, lebo aktuálne mám otvorené tri a musel som striedať začiatočníkov s pokročilými, takže to bolo trochu hektické. Ja som mal pocit, že žiaci stále na mňa čakajú a oni boli takí zlatí, že ma stále ponúkali, aby som si odpočinul. Napokon sme všetko odcvičili a okolo pol piatej som si aj ja mohol len tak vypustiť žaket a ísť si pár krát udrieť na zvon. S Guláškou je to ako keď človek príde domov. Ale teraz som „domov“ prišiel po nezvyčajne dlhej dobe, snáď aj päť mesiacov.
„Doma“ sa toho veľa nezmenilo. Santa je stále pod zvonom, aj fľaštičky na stromčeku ešte nejaké sú. Napokon, dole má voda iba 11 stupňov, tak asi majú ešte zimu. Štuky aj sumec boli tiež na svojom mieste a slnečnice sa na trenie ešte iba chystajú. Viditeľnosť bola celkom slušná, tak štyri metre, pravda iba kým sme si to s openmi nerozkopali.
Takže vodu máme otvorenú, a môžeme sa tešiť ako si ju po víkendoch užijeme.
Musím sa ešte poďakovať Petrovi Stribulovi, ktorý sa činil a tak pri grile bolo naozaj z čoho vyberať.
Text a foto: D.J. (dedo Jaro)

17.06.2013
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions