Nekrológ

Úvod  /  Články  /  Nekrológ

Utopila sa mi pred očami. Od toho momentu sa mi mysľou preháňajú všetky tie nádherné ponory, čo sme spolu absolvovali. Bola môj najvernejší a najnenáročnejší buddy.

Sprevádzala ma pri stretnutí so Španielskou tanečnicou v Egypte, s tuleňmi, veľrybami, delfínmi a planktoňákom v Mexiku. Videla so mnou nádhernú hru svetiel v cenotoch. Absolvovali sme spolu stretnutie s desiatkami žralokov na Kube, potápali sme sa v Thajsku, spolu sme si v Marsa Alam, vďaka nezlomnej viere, privolali dugonga. Zažili sme bláznivú plavbu na Lulaby okolo Elby i majestátnosť Thistlegormu. Pozorovali sme útok murény aj stovky sasaniek s klaunami, boli sme spolu obklopení miliónmi bradáčov na koráľových záhradách v Červenom mori. Nikdy s ňou nebol žiadny problém. Dokázala vždy „vyrozprávať“ to, čo sme zažili tak, že som tie ponory mohol prežívať znova a znova.

Rozumela si s Lacom Grežom, Šaňom Havlíkom, aj Lacom Krumpálom. Pre ladný pohyb pod vodou zbožňovala Jura Kendru, veľmi sa tešila spoločnosti Silvie Ondrušovej a myslím si, že po mne mala najradšej moju dcéru Moniku.

Úžasne sme spolu cítili vodu. Rozumeli sme si. Stovky ponorov, stovky šťastných ľudí, našich priateľov, ktorí s napätím čakali na jej nenapodobiteľné rozprávanie. Nechce sa mi veriť, že už nikdy nepôjdeme spolu do vody.

Stačila nepatrná chyba, neviem s určitosťou, čo sa vlastne stalo. Bol to však zúfalý pohľad, keď som ju vyložil na breh a z jej útrob sa valila voda. Miro Belica s Andrejom Martincom mi ju pomáhali ratovať. Bolo však jasné, že žiadna pomoc už neexistuje.

Nezostáva iné, len sa s tým vyrovnať. A tak moja SONY HDV kamera zostane len v našich spomienkach. Stihol ju osud, na ktorý je odsúdená skôr, alebo neskôr každá technika, ktorá sa používa pod vodou. Je len otázkou, koľko radosti prinesie do osudného momentu. A tá moja, jej priniesla neúrekom. Zostalo po nej množstvo krásnych filmov, plných zážitkov a spomienok zo sveta ticha.
 

10.06.2009

Galéria


BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions