Náš film Inštinkt víťazom MFPF 2015

Úvod  /  Články  /  Náš film Inštinkt víťazom MFPF 2015

Pijeme z pohára pre víťazov! Je to vždy príjemný pocit, keď niekto ocení vašu prácu. Najmä keď tá práca trvá toľko rokov. Na západnom pobreží Mexika som začal filmovať pred siedmimi rokmi a vtedy som vôbec netušil, aký krásny projekt z toho napokon vznikne. Keď som písal scenár, tak som mal dokonca chvíľu obavy, že budem za blázna.

Pri druhej návšteve s Andrejom Martincom, Miškom Čankym a Mirom Belicom vo mne totiž dozrelo presvedčenie, že pobyt pod vodou mi vracia schopnosti, ktoré sme my ľudia už dávno stratili. Pod vodnou hladinou sú často ukryté zostatky čistej prírody, ktorú ešte ľudská činnosť nezničila. A práve tento kontakt s prírodou, to úplné „nasiaknutie“ vodným prostredím a stretnutiami z vodnými tvormi, akoby nás vracalo späť ku svojej podstate.
Ten pobyt priniesol toľko skvelého materiálu, že príbeh „Inštinkt“ sa sám ukladal na papier a potom aj do filmového „slíža“. Bolo treba už len dofilmovať nejaké detaily a premostenia a to sa podarilo aj vďaka podpore Audiovizuálneho fondu.
Film „Inštinkt“ skvelo zapadá do cyklu „Požičaná planéta“, lebo hovorí o nás ľuďoch ako strácame časť zmyslov a tým aj schopnosť rozumieť prírode, ale to už je na pozretie.

Text: Jaroslav Blaško

Foto: Sisa Bátorová, Monika Schniererová

31.10.2015
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions