Úspešný víkend na MFPF vo Vysokých Tatrách.

Úvod  /  Články  /  Úspešný víkend na MFPF vo Vysokých Tatrách.

Najskôr to tak nevyzeralo. V rámci akcie „Čisté vody“ sa nám síce podarilo prepracovať k trom autám na Popradské pleso, ale bolo nás toľko, že nás museli brať aj iní vodiči. Počasie na plese bolo „akoby sa čerti ženili“, dážď, sneh a silný vietor.

Tým, že Štrbské pleso bolo kvôli zlej viditeľnosti z čistenia vyradené, išlo na Popradské pleso celkom osem áut a potápačov nás tam bolo požehnane. Bolo jasné, že kto pôjde do vody neskôr, tak veľa neuvidí. Aj neporiadku vo vode bolo nepomerne menej. Pred rokom, sme s Petrom Verešom spolu nazbierali okolo 35 kg odpadu. Tento rok sa mne podarilo tri. Čuduj sa svete, aj to stačilo na víťazstvo v akcii čisté vody, čo ma nesmierne potešilo, lebo som tak nečakane skompletizoval všetky možné ocenenia, ktoré sa na MFPF dajú získať.
Úžasný večer nám pripravil Vilo Šindler, ktorý prišiel pod značkou „Prvá smrtonosná s.r.o.“ na originál pohrebnom aute aj s kosou a truhlou a intenzívne ponúkal svoje služby. K narodeninám mi priniesol nádhernú tortu a dvoch hudobníkov, ktorí nám hrali a spievali skoro až do rána bieleho.
Mal som tú česť, že som bol hosťom festivalu a mohol som prezentovať svoju tvorbu a veľmi ma potešili ohlasy po mojom vystúpení o našom projekte „Požičaná planéta“.
Náš film „Plač veľrýb“, finančne podporený audiovizuálnym fondom, bol tiež úspešný. Porota nás síce penalizovala za málo minút pod vodou a napokon sme získali tretie miesto, ale nie je to potápačský film a v kuloároch ma potešilo uznanie niektorých porotcov aj účastníkov.
Úspech nitrianskeho potápania zavŕšilo ocenenie nášho klubu Modrá zóna v rámci 20. výročia akcie „Čisté vody“.
J.B.

21.10.2013
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions