Goulash Camp 2014

Úvod  /  Články  /  Goulash Camp 2014

Skôr ako začneme stavať stany, musíme dať na masť dubáky. Sú z hlbokých lesov Oravských a červíky sa nás snažia predbehnúť

Tak rýchlo rúbeme drevo a zakladáme oheň. Majú len jednu chybu, že ich nie je viac. Potom už dievčatá krájajú cibuľu a chlapi porcujú barana. Teda Vilo skôr menežuje. Napokon, nikto ani neočakáva, že by Kráľ Oravy robil nádennícku robotu. Namiesto toho neustále vybaľuje a my krájame úžasné ovčie syry, klobásku a popíjame žinčicu. Popravde, nielen žinčicu, ale veď na to sme tu. Na gril smerujú kotlety, klobásky, špekáčiky, slanina, do pohárov komu ako.
Čakáme na tmu, aby sme dali nočák. Niektorí prvý krát. Voda je teplá a vzácne čistá. Bohuš skúša nové svetlá ku MagiCam, ja nové svetlá, čo sme vyrobili s Petrom Držíkom. Je to paráda. A ešte väčšia, keď sa vynárame. Pobrežné družstvo má ponalievané a Villo udiera do gitary. Tomu sa hovorí nočný ponor.
Baranina rozvoniava širinou rovnako, ako sa širinou rozlieha náš spev. Nie všetky piesne sa nám vydarili, ale ... „kerá nemá frajíra“ ako spomienka na staré časy sa vydarila a nie raz.
Ráno je to čistá romantika a hneď ponory a ponory. Až do neskorého popoludnia.
Text: J.B.
Foto: Janette, Bohuš a Jaro


 

21.07.2014
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions