Fekete voda

Úvod  /  Články  /  Fekete voda

S aktuálnymi kurzistami Advanced sme potrebovali dať hlboký ponor a tak sme sa rozhodli pre Čiernu vodu.

Naplávali sme ku bóji a začali klesať. Desať metrov čistej vody sa zmenilo na ďalších desať metrov muliny a potom opäť desať metrov čistej. Na dne je tma a voda je príšerne studená. Má sedem stupňov. Bol to ten typ ponoru, ktoré mám rád, lebo dajú žiakom strašne veľa. Mohli si vyskúšať klesanie „do neznáma“ cez vrstvu vody s mizernou viditeľnosťou, napokon jazero nemá meno len tak, potom ponor za zníženej viditeľnosti, kompas aby sme boli čim skôr v teplej vrstve a napokon aj vypúšťanie bóje.
Žiaci zo začiatočníckeho kurzu si mohli overiť, ako dôležité je správne sa vyvážiť, lebo dno je pokryté hrubou vrstvou kalu a na rozdiel od Gulášky, každé nesprávne kopnutie zdvihne z dna masy bahna.
Imi si od jari, keď začal s úpravami mákol a to nielen na brehu. Z dna každú chvíľu trčia rôzne atrakcie. Najúžasnejšie však boli kapitálne šťuky, také som na Guláške videl naposledy pred piatimi rokmi.
Naša včielka Maja-Hana, ktorá sa zase raz pridala pod vodou k cudzej skupine potápačov mi pripravila niekoľko krušných minút. Ani za svet nechcela uznať, že mala ísť na hladinu. "Jarko, predsa som mala buddyho, nebola som tam sama", argumentovala. Hana je môj trest, len neviem za čo!

Text a foto.: D.J. /dedo Jaro/ 

03.10.2011
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions