Dahabských 100, alebo šľak ma ide trafiť...

Úvod  /  Články  /  Dahabských 100, alebo šľak ma ide trafiť...

Veru, ako hovorieval pán Satinský, šľak ma ide trafiť. Na Dahab som sa veľmi tešil. Chcel som si dať nejaké hlbšie ponory a poctivo som sa pripravoval. Lenže človek mieni ....

Tesne pred odchodom ma skvárila angína a musel som nasadiť antibiotiká. V lietadle som mal prvý krát v živote problémy s dutinami a nemohol som vyrovnať tlak. Pekná perspektíva, keď ma čakali prvý týždeň 4 ponory denne. Dva s OWD, dva technické. S pomocou prišla Sisa a dala mi Nurofen Stopgrip, vraj osvedčený prostriedok na uvoľnenie dutín. Lieky zabrali! Aj keď som sem tam musel prerušiť zostup a vrátiť sa do menšej hĺbky, vďaka tabletkám som sa mohol potápať.
Lenže všetky ponory hlbšie ako sto metrov je potrebné nahlásiť na DAN a ten, aby ich povolil vyžaduje lekárske vyšetrenie.
To neobišlo ani mňa. S kopou papierov sme sa vydali do barokomory, kde úraduje príslušný doktor. A ten mi po polhodinovom vyšetrení oznámil, že mám vysoký tlak. Spodný 100. Vravím mu, že v živote som nemal tlak vyšší, ako 80, prestal som fajčiť, pravidelne behám a cvičím a schudol som osem kilov. To mám začať fajčiť? Meral znova, opäť 100. Bolo po ponore. Po návrate do Lighthouse DC všetci analyzovali, čo sa mohlo stať. Až sme prišli na tie lieky a pseudoefedrín, ktorý obsahujú. No a doma som si kúpil tlakomer a dnes ráno mi ukázal číslo 77. Šľak ma ide trafiť ....  Ale inak bol ten Dahab skvelý.

Text: J. Blaško, foto: Sisa Bátorová a kolektív


 

27.01.2016
BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions