BOLERO pre Silviu z Heinekenu

Úvod  /  Články  /  BOLERO pre Silviu z Heinekenu

Počas našich safari v Červenom mori, som využil každú príležitosť na nočný ponor. Pri väčšine z nich bola aj Silvia. Videla ako veľmi túžim stretnúť Španielsku tanečnicu a aj to, ako som nemal šťastie. Odprevádzala nás na nočáky a potom nás vítala s pivom v ruke a otázkou „ No čo bola ?“ A naša odpoveď bola vždy rovnaká.

Raz večer ma chalani ukecali, aby som namiesto ponoru, radšej zostal na lodi piť. A práve vtedy Silvia nabrala odvahu a išla na svoj prvý nočný ponor. A na rozdiel odo mňa šťastie mala. Dokonca ich videla hneď tri, aj keď maličké.

To sa stalo pred dvomi rokmi a od vtedy sme absolvovali niekoľko Egyptov, hľadal som ju aj v Thajsku. Už som prestal veriť.

Na poslednom safari s nami Silvia nebola. Má novú prácu v Amsterdame a tak musí zarezávať. Pred druhým nočákom som v plnej výstroji aj s kamerou a svetlami v ruke kľakol na palubu a na spôsob „Alahu daj vlahu“, som žiadal „Alahu daj Spanisch dancer“. Walid, náš divemaster, ktorý na nočáky zásadne nechodil, ma pohotovo začal podporovať, a aj on čosi mrmlal so zopätými rukami.

Zasmiali sne sa, skočili do vody a pár krát sme zabrali plutvami, keď som uvidel, ako mi Laco Krumpál čosi signalizuje. Zase nejaká trápna muréna, prebehlo mi hlavou. Potom som už len reval do automatiky tak, že keď to prehrávam, vždy sa zľaknem. Bola tam. Moja prvá Španielska tanečnica. Ľahol som do piesku, rovno na dvoch ježkov, ktorých mi potom Arabi na lodi „vybrali“ tak, že mi nohy obarili vriacim olejom, ale v tom momente ma zaujímala len tá Španielka. Celý ponor som sa od nej nepohol a keď som sa vracal na loď, ľutoval som len to, že po tých rokoch to nebude Silvia, komu poviem „mám ju“.

22.01.2009

Galéria


BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions