Potápanie v Mexiku

Mexiko
Baja California, Yucatan

10.03.2018 - 24.03.2018

Doprava: letecky
Ubytovanie: hotel, apartmány
Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10

Filmujeme: "5 minút do koca" a "Stratená civilizácia"

Potápanie s tuleňmi (pozri video) je asi tá najúžasnejšia vec, čo môže potápač zažiť. Úžasné sú aj stretnutia s veľrybami (pozri video) , Alebo žralokmi veľrybími. Yucatán s množstvom mayských pamiatok preslávili cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou vodou, so stalagmitmi a stalaktitmi a Karibské more. Pozrite si videá Potápanie v Mexiku - Yucatan,   Cenoty1, cenoty2, cenoty3, Filmujeme: "Stratená civilizácia". Objednávka zájazdu

19.1. Let Vieden - Mexico City - La Paz, 20.1. prílet a ubytovanie. 20.-27.1. pobyt na západnom pobreží, 4 dni potápanie – 2 ponory denne, 1 deň pozorovanie veľrýb, 1 deň voľný program. Asi najkrajšie potápanie, aké sa dá zažiť, je s tuleními puberťákmi. Sú zvedaví viac ako ľudia, priplávajú na kontakt, chcú sa hrať a predvádzajú, čo všetko dokážu.

Cortézove more je jednou z posledných zásobární morského života a tak aj na útesoch je miestami toľko rýb, že útes ani nie je vidno. Možno tiež pozorovať tisíc členné stáda delfínov, žralokov veľrybích a veľryby.

La Paz je typické Mexické mesto s priateľskou atmosférou a výbornými reštauráciami. Miestni tvrdia, že západ slnka v La Paz je najkrajší na svete.

Kalifornský polostrov je nádherné miesto, poskytujúce množstvo možností na výlety. Kilometre nádherných plází, male mestečká, ako Santo Domingo s hotelom California, ktorý bol námetom pre známu pieseň, Cabo San Lucas – mestečko na samom konci 1300 kilometrov dlhého Kalifornského polostrova s nádhernými skalnými útvarmi a reštauráciami s výborným jedlom v púšti, či na pobreží.

27.1.Letecky La Paz - Cancun. 27.1.-3.2. pobyt na východnom pobreží, 3 dni potápanie v cenotoch, 1 deň potápanie v Karibskom mori, voľný program. Yucatán ukrýva najkrajší jaskynný systém, vzájomne poprepájané cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou sladkou vodou, stalagmitmi a stalagtitmi a nádhernou hrou svetla. Lúče, ktoré prenikajú cez prales, padajú ku dnu cenotu a vytvárajú atmosféru, ktorú viem prirovnať iba ku koncertu Pink Floyd. Je to úchvatné prírodné divadlo.

V cenotoch plávajú platy a iné rybky, ktoré poznáme z akvárií.

Všade okolo je množstvo mayských pamiatok. Veľkolepé Chichten Itzá patrí medzi najväčšie skvosty mayskej kultúry.

Navštíviť tiež možno pyramídy v Cobe, na ktoré sa dá i vystúpiť a neďaleký Tulum.

Cestou sa možno zastaviť na obed v niektorom z mestečiek, ako napríklad Valladolid, s nádhernou architektúrou a výbornými reštauráciami.

3.2. Odlet z Cancunu

Cena: Kalkulujeme, zájazd je koncipovaný tak, že je možné sa samostatne zúčastniť pobytu na západnom, alebo na východnom pobreží.

Cena obsahuje:
Cena neobsahuje:
 

Objednávka zájazdu

 

BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions