Indonézia, Papua, Cenderawasih Bay

Indonézia, Papua
Cenderawasih Bay

21.02.2019 - 07.03.2019

Doprava: letecky
Ubytovanie: 2 noci na Bali, 10 nocí loď
Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10

Filmujeme: "5 minút do konca"

Unikátne a skutočne Whaleshark safari, s potápaním s týmito nádhernými a mierumilovnými pútnikmi morí. Plavba odľahlými a čarokrásnymi indonézskymi ostrovmi s jedinečnou prírodou a panenskými koralovými záhradami.

Západná Papua je stále tajomným klenotom Indonézie a jej nesporne najkrajšou časťou je najväčší indonézsky morský národný park - Cenderawasih Bay. Rôznorodosť a krása útesov, morských živočíchov, stála populácia Žralokov veľrybích, ale tiež manty, žraloky útesové, obrovské húfy rýb, to všetko dalo tomuto miestu meno „Galapágy Indonézie“.

Itineár: 19., alebo 21.2. Budapešť- Jakarta – Manokwari, 23.2. nalodenie na SeaLady

Je možnosť letieť 19., alebo 21.2. letí sa až do Manokvari s príletom 21.3. (pri odlete 19.), pri tejto alternatíve 2 dni v Manokwari, alebo prílet 23.2. a hneď nalodenie

23.2.-5.3. plavba a potápanie, 10 nocí na lodi

Najväčším zážitkom safari bude potápanie s tu žijúcou populáciou Žralokov veľrybích,  ktoré často navštevujú Baganu - lode miestnych rybárov, kam ich lákajú úlovky rýb

Žralokov veľrybích si užijeme naozaj z bezprostrednej blízkosti. Oni sami si vynucujú pozornosť potápačov a plávajú k nim na dotyk. Pri poslednej návšteve sme ich mali vôkol seba neustále minimálne osem v hĺbke do 10m. Je to najlepšie miesto na svete na potápanie s týmito elegánmi oceánov.

Cenderawasih Bay to sú tiež krásne koralové záhrady, ktoré zahŕňajú všetky typy útesov – barierové, atoly, tabulové aj pobrežné. Žije tu množstvo unikátnych živočíchov, čo je dôsledkom geologického vývoja oblasti, počas ktorého bol záliv niekoľko miliónov rokov izolovaný od Pacifiku. Počas ponorov na lokalitách v okolí ostrovov Yoop, Nusrovi, Mioswaar, Numfor, či Rumberpon môžeme očakávať obrovské húfy barakúd, tuniakov, kranasov, a iných druhov rýb a pozdĺž stien aj množstvo žralokov a trnúch.

Bohatstvo tunajších vôd dokumentuje tiež nespočetné množstvo malých a drobných živočíchov, chobotnice, koralové rybky, plže, morské koníky, vrátane tých najmenších (Pygmy seahorse), ktoré sa ukrývajú v porastoch gorgónií.

Súčasťou safari je aj objavovanie a poznávanie papuánskeho spôsobu života. Sveta ktorý je úplne iný ako ten náš. Počas plavby navštívime domorodú dedinu, panenské ostrovy.

Na záver safari zakotvíme v Manokwari a budeme si môcť prejsť mesto a trhovisko na ktorom prevláda predaj rýb a betelu.

Sea lady je romantická loď, ktorá sa často po večeroch mení na pirátsku.

5.3. vylodenie, let do Denpasaru, noc v Denpasare, 7.3. 00:05 odlet z Denpasaru

Cena safari: 3590,- EUR

Cena zahŕňa: Letenka do Denpasaru a späť, lety Denpasar – Manokwari  a späť, 2 noci Denpasar, transfer letisko Manokwari – loď a späť, 10 nocí loď Sea Lady s plnou penziou, voda, káva, čaj, TIP, potápanie 3 ponory/deň, nočné ponory, fľaše, olovo, vzduch, sprievodca

Cena nezahŕňa: dopravu na letisko vo Viedni, víza a poplatky v Indonézii (NP),

 


 

 


 

 

BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions