Indonézia, Papua, Cenderawasih Bay

Úvod  /  Cestovná agentúra  /  Ponuka  /  Indonézia, Papua, Cenderawasih Bay

Indonézia, Papua
Cenderawasih Bay

22.02.2019 - 07.03.2019

Doprava: letecky
Ubytovanie: 2 noci na Bali, 10 nocí loď
Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10

Filmujeme: "5 minút do konca"

Unikátne a skutočne Whaleshark safari, s potápaním s týmito nádhernými a mierumilovnými pútnikmi morí. Plavba odľahlými a čarokrásnymi indonézskymi ostrovmi s jedinečnou prírodou a panenskými koralovými záhradami.

Západná Papua je stále tajomným klenotom Indonézie a jej nesporne najkrajšou časťou je najväčší indonézsky morský národný park - Cenderawasih Bay. Rôznorodosť a krása útesov, morských živočíchov, stála populácia Žralokov veľrybích, ale tiež manty, žraloky útesové, obrovské húfy rýb, to všetko dalo tomuto miestu meno „Galapágy Indonézie“.

Itineár: 22.2. Viedeň – Denpasar (Bali) – Manokwari, 24.2. nalodenie na Sea Lady

24.-5.3. plavba a potápanie, 10 nocí na lodi

Najväčším zážitkom safari bude potápanie na  pobreží polostrova Kwatisore s tu žijúcou populáciou Žralokov veľrybích,  ktoré často navštevujú Baganu - plávajúce domy miestnych rybárov, kam ich lákajú úlovky rýb v sieťach.

Cenderawasih Bay to sú tiež nádherné koralové záhrady, ktoré zahŕňajú všetky typy útesov – barierové, atoly, tabulové aj pobrežné. Žije tu množstvo unikátnych živočíchov, čo je dôsledkom geologického vývoja oblasti, počas ktorého bol záliv niekoľko miliónov rokov izolovaný od Pacifiku. Počas ponorov na lokalitách v okolí ostrovov Yoop, Nusrovi, Mioswaar, Numfor, či Rumberpon môžeme očakávať obrovské húfy barakúd, tuniakov, kranasov, a iných druhov rýb, vraky, niekoľko druhov korytnačiek, delfíny, dugongov a na lokalitách Manguar a Manim tiež manty a útesové, alebo šedé žraloky.

Bohatstvo tunajších vôd dokumentuje tiež nespočetné množstvo malých a drobných živočíchov, chobotnice, koralové rybky, plže, morské koníky, vrátane tých najmenších (Pygmy seahorse), ktoré sa ukrývajú v porastoch gorgónií.

Súčasťou safari je aj objavovanie a poznávanie papuánskeho spôsobu života. Sveta ktorý je úplne iný ako ten náš a je bezprostredne spätý s prírodou a plný rituálov a mystiky. Budeme využívať každú príležitosť na návštevu domorodých dedín a miestnych obyvateľov, aby sme sa pokúsili pochopiť ich vnímanie života a sveta.
Mimoriadne pestrá a krásna je príroda aj na súši. Romantické ostrovy, lemované bielymi plážami a palmami, nad ktorými sa vznáša množstvo pestrofarebných vtákov.

Sea Lady je romantická loď a medzi ponormi poskytuje možnosť aj na iné vodné športy. Večer sa často mení na pirátsku základňu s množstvom zábavy a súťaží.

5.3. vylodenie, let do Denpasaru, noc v Denpasare, 6.3. Odlet

Cena safari: 3590,- EUR

Cena zahŕňa: Letenka do Denpasaru a späť, lety Denpasar – Manokwari  a späť, 2 noci Denpasar, transfer letisko Manokwari – loď a späť, 10 nocí loď Sea Lady s plnou penziou, voda, káva, čaj, TIP, potápanie 3 ponory/deň, nočné ponory, fľaše, olovo, vzduch, sprievodca

Cena nezahŕňa: dopravu na letisko vo Viedni, víza a poplatky v Indonézii (NP),

 


 

 


 

 

BaburkaModra ZonaPotapanie.bizDive 2000
© dive 2000 production s.r.o. - všetky práva vyhradené
created by era web solutions